link link link link link link link link link

Valid XHTML 1.0 Strict

UNIA EUROPEJSKA.


UE


Historia Unii Europejskiej rozpoczęła się po II Wojnie Światowej, gdy Europa dostrzegła konieczność pokojowej współpracy między państwami europejskimi. 18 kwietnia 1951, poprzez podpisanie traktatu paryskiego, sześć krajów dało podwaliny nowej organizacji: Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali. Członkami założycielami były: Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy i Włochy. Celem Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali było utworzenie wspólnej puli produkcji węgla i stali, aby zapobiec wojnie gospodarczej. Było to urzeczywistnienie planu francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana.

Przyjmuje się, że do grona "Ojców Europy" oprócz Roberta Schumana należą: Paul Konrad Adenauer i Alcide de Gasperi. Oto najważniejsze informacje o : ALCIDE DE GASPERI , KONRAD ADENAUER , ROBERT SCHUMAN.


Historia powstania Unii Europejskiej.

Traktat Unii Europejskiej.

Karta Praw Podstawowych.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
2016.08.04 - Bruksela nie zauważyła, że Unia Europejska upada.


Smutna prawda jest taka, że UE rządzą ludzie, którzy nie mają ani honoru, ani kompetencji wystarczających do wprowadzenia przełomowych rozwiązań, które dałyby Europie nową jakość. Największym strukturalnym problemem europejskich społeczeństw jest to, że nie możemy tych ludzi odwołać. Sytuacja, w której skompromitowana i nieudolna władza traci zaufanie obywateli, a mimo to brnie dalej w błędną politykę i jest jednocześnie nieodwoływalna, jest charakterystyczna nie dla zachodnich demokracji, ale dla dyktatury.

Bruksela nie zauważyła, że Unia Europejska upada.

Fala eurosceptycyzmu w całej Europie. Polska jest jedynym wyjątkiem.

Federica Mogherini: Strategia zjednoczenia i obrony Europy.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
2016.07.18 - A gdzie Unia Europejska jest dzisiaj i jakimi wartosciami się kieruje ???Twórcy Unii Europejskiej ALCIDE DE GASPERI, KONRAD ADENAUER i ROBERT SCHUMAN oraz ich idee odsunięci zostali w zapomnienie. Zachęcamy do obejrzenia filmu historyka sztuki i puplicysty Krzysztofa Karonia, który wyjaśnia co obecnie dzieje się z UE, kto nią rządzi i dokąd jest kierowana.

Plan Schumana został odsunięty w latach 80, a w życie wszedł jako oficjalny Plan Spinellego, włoskiego komunisty, który przesiedział długie lata w więzieniu. Natomiast istotne jest to, że poświęcił kilkadziesiąt lat, aby skrzętnie skrywany przed szeroką opinią Manifest z Ventotene, uczynić podstawą UE – mówił na antenie TV Republika Krzysztof Karoń.

 • Tu oglądaj Film Krzysztofa Karonia.
 • Tu oglądaj Wywiad w TV z Krzysztofem Karoniem cz.1.
 • Tu oglądaj Wywiad w TV z Krzysztofem Karoniem cz.2. • +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  50 lat temu zmarł Robert Schuman.


  R.Schuman


  Pięciodniowe uroczystości związane z 50 rocznicą śmierci jednego z "ojców założycieli" zjednoczonej Europy, sługi Bożego Roberta Schumana, zakończyły się dzisiaj w Metzu we Francji.

  Tu czytaj atrtykuł: "50 rocznica śmierci Roberta Schumana."
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  2019.05.03 - Frakcja Schumanowska w Parlamencie Europejskim.


  Pojawienie się frakcji Schumanowskiej w Parlamencie Europejskim będzie uderzeniem w samo serce lewicowej utopii, na realizację której możni tego świata nie szczędzą wysiłków i środków. Czy politykom PIS starczy sił, by bronić tego, co chrzecijańskie, w niechrzecijańskim świecie?

  Tu czytaj atrtykuł: Tęskniac za Schumanem.

  Tu czytaj atrtykuł: Recepta dla Europy.

  Dzisiaj jest: Środa,
  17 lipca 2024

  Imieniny:
  Aleksego, Bogdana, Martyny
  Osób on-line: